A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Бохоницький ліцей Агрономічної сільської ради Вінницького району Вінницької області

💙💛Тиждень української мови

Дата: 27.02.2023 22:31
Кількість переглядів: 109

Фото без описуДень перший) Сьогодні в нашому ліцеї було організовано роботу агентства «Мовний патруль». Усі охочі мали можливість обрати відділ за своїм бажанням (фонетики, орфографії, пунктуації або редагування) і виконати певні завдання, продемонструвавши знання мовних норм. Співробітники агентства на перервах та після уроків змогли виконати 45 замовлень (найбільше, до речі, з орфографії).

Директор агенства – учителька української мови Олена Миколаївна – уже перевіряє роботи й сподівається на гарні результати (за сумлінну роботу всіх працівників-мовознавців завтра чекає винагорода)

Далі буде…

День другий) Сьогодні Міжнародний день рідної мови, тож у цей особливий день ми говорили про найдорожчий наш скарб – рідну мову, ми згадували, міркували, співали… І переконалися: мова має значення, мова – це сила, мова – це зброя, мова – це наша перемога!

Віднині спілкуємося лише українською: жодного русизму, ніякого суржику! І, звичайно, прагнемо досконало знати рідну мову) П’ятикласники сьогодні продемонстрували цей намір, виконуючи різноманітні завдання, адже були учасниками конкурсу знавців української мови «Знаю рідну мову!» Восьмикласники й одинадцятикласники пригадали вивчене, виявили ерудованість і винахідливість під час мовознавчої вікторини «Мова єднає всіх». А на перервах усі охочі мали можливість поміркувати над кросвордом «Рідна мова».

Тиждень рідної мови триває…

День третій) Сьогодні учні нашого ліцею мали можливість долучитися до цікавих мовознавчих конкурсів. Учасники розгадували анаграми, завдання веселої вікторини «Словогра» та відновлювали послідовність слів у прислів‘ях та приказках. Завдання виконували старанно, крім того, цікаво проводили час на перервах і, звичайно, отримали винагороди))

А для семикласників день сьогодні почався з відвідування мовного кафе «Смакуймо по-українськи». Хоч «ласували» мовними смаколиками в укритті, були задоволені: встигли замовити всі страви, які були в меню: мовне асорті, фонетичний лимонад, напій «Фразеологічне лате», кава «Американо», салати «Експрес», «Гострий язичок», гаряча страва «Загадка», морозиво з орфографічною начинкою, десерт «Шоколадна морфологія».

Дев’ятикласники та десятикласники сьогодні були учасниками гри в стилі Jeopardy. Кожен мав можливість обрати категорію (усі, звичайно, з української мови) і кількість балів, на яку претендує. Позмагалися, потренувалися, вкотре переконалися: рідну мову потрібно знати досконало (що й намагаємося робити не лише на уроках))

Далі буде…

День четвертий) У серпні цього року з’явився прекрасний розважально-пізнавальний проєкт “Солов’їне шоу», у кожному випуску якого двоє запрошених зіркових гостей змагаються у знанні рідної мови. Втім, слово «змагання» не найточніше відображає зміст шоу, адже воно насамперед спрямоване на покращення знань української мови. І от сьогодні наші десятикласники стали учасниками «Солов’їного шоу», яке організувала й провела Олена Миколаївна. Укотре переконалися: українська мова – це безмежний океан. Вона мелодійна, як пісня солов'я, прекрасна і барвиста, наче дощова веселка.

Тиждень української мови триває: учні продовжують розгадувати анаграми, виконувати завдання веселої вікторини «Словогра» та відновлювати послідовність слів у прислів‘ях та приказках, що підготувала Яна Володимирівна.

Бережімо нашу мову, вивчаймо її! Думаймо українською, мріймо українською, спілкуймося українською! Українська – мова ПЕРЕМОГИ! Все буде Україна!

День п’ятий) 365 днів незламності… 365 днів боротьби на всіх фронтах… Боротьби за життя, за країну, за все наше, за рідну мову… І ми всі добре розуміємо: мова – це також зброя, але мова має бути правильна, чиста, без суржику, без русизмів! Тому саме сьогодні ми боролися з тим, що засмічує нашу мову. Як ми це робили? Усі охочі мали можливість стати мовними ревізорами. Потрібно було з-поміж 300 словосполучень знайти ті, у яких допущено лексичні чи граматичні помилки, а потім їх відредагувати. Кожен ревізор отримав спеціальний бланк, який мав заповнити протягом дня (до речі, деякі ревізори встигли оформити по 3-4 бланки)) Акція пройшла успішно: помилки знайдено, суржик видалено, мову очищено! На мовному фронті – порядок! І так буде й на всіх інших фронтах! Знаємо! Віримо! Переможемо!

 



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень